Warsztat literacko-artystyczny "Mis bohaterem literackim"

Czy wiecie że, pluszowy miś – ulubiona maskotka małych i nieco większych dzieci ma już 120 lat, a ponadczasowa opowieść o Kubusiu Puchatku powstała 96 lat temu? O tych faktach dowiedzieli się uczestnicy warsztatu literacko-artystycznego, który odbył się w sobotę 26 listopada. Spotkanie tematycznie nawiązywało do Światowego Dnia Pluszowego Misia obchodzonego 25 listopada. Pluszowy miś to nie tylko ponadczasowa zabawka, ale również bohater literacki. Któż z nas nie zna Misia Uszatka, Misia Paddingtona, Niedźwiadka Wojtka czy też bohatera sobotniego spotkania Kubusia Puchatka? Opowieść o tym sympatycznym misiu uczy wiele o relacjach międzyludzkich, zwłaszcza o przyjaźni ukazując jednocześnie różne typy osobowości bohaterów. Zawiera wiele trafnych cytatów, które w sobotę zostały przypomniane. Po wstępie nawiązującym do literatury uczestnicy spotkania przystąpili do trudnego zadania – wykonania własnego misia z włóczki. Pod czujnym okiem prowadzącej Pani Katarzyny Borowicz i przy pomocy obecnych na spotkaniu mam powstały unikalne Kubusie Puchatki.
Temat misia towarzyszył nam również podczas sobotniego seansu filmowego, obejrzeliśmy bowiem „Sezon na misia” - film animowany o wychowanym w niewoli niedźwiadku, który miał trudności
w odnalezieniu się na wolności.
Warsztaty oraz seans odbyły się w ramach projektu „Chodźmy do biblioteki!”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego

Warsztaty "Mis bohaterem literackim"

Utworzono dnia 08.12.2022, 16:16